Soner audio hitvallása

A legtöbb gyártó egy vagy esetleg néhány műszaki megoldással magyarázza, hogy az általa tervezett készülék miért is jobb, mint másé. Én azt gondolom, akár az erősítők, akár más elektronikák számos problémától szenvedhetnek a tervezési koncepcióiktól függően. Ha ezek közül akár utólagosan is sikerül néhányat megoldani, a jó fülű hallgatóság észreveszi a megoldatlan problémák hatását a hangélmény visszaadásában. Vélhetően ezért is vannak jelentős hangzásbeli különbségek az egyes készülékek között, mert vannak, akik megoldanak néhány problémát, míg mások esetleg egyéb problémákat tartanak fontosnak, és azt próbálják megszüntetni. És itt most nem teszek említést a vevői igények, a marketing, illetve a dizájn által a tervezőre kényszerített elvárásokról. Igen sok kutatómunka eredménye, amire sikerül olyan készüléket építeni, amely elfogadható mennyiségű problémát hordoz és ezzel összefüggésben több szempontnak is meg tud felelni egy meghallgatásos teszten.

A különböző megoldások közül melyeket emeljük ki, amelyek fontosabbak és melyeket nem (hiszen a hatása mindegyiknek hallható)? Vagy talán Önnek elegendő példaképpen, ha azt mondják az erősítőjéről, "ez a készülék "A" osztályú", s mikor meghallgatja, kiderül, hogy nem rendelkezik megfelelő dinamikával vagy esetleg nem természetes a hangok lecsengése? Azt gondolom, ha hallja a különböző hibákat a hangminőségben, nem fogja megvigasztalni, hogy a készülékről a gyártó azt nyilatkozta, hogy ez egy párját ritkító A osztályú "erőmű".

Zenét szerető műszaki emberként azt tapasztaltam, hogy az alkalmazott mérési eljárások nem adnak választ a hallható különbségek nagy részére. Ezért az igazán jó minőségű eszközök kiválasztására, csupán a mérési eredmények nem alkalmasak. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy a fejlesztéseimnél nem használok műszereket. Ellenkezőleg. Sokféle mérési eljárást alkalmazok és keresem az összefüggéseket a mérések és a hangminőség között, hogy a maximumot tudjam kihozni az adott megoldásból. Tapasztalataim szerint tökéletes alkatrészek és kapcsolástechnikák nincsenek, ezért egy igazán jó készülék létrehozásához egy harmonikus egységet kell létrehozni, és ezt nem lehet jellemezni csupán a torzítással vagy a frekvenciaátvitellel . stb. Azon keveseknek akik igénylik a minőségi zene reprodukciót, készülékeket fejlesztek felhasználva a méréstechnikai eredményeket és a meghallgatásos tesztet. Egy-egy magas minőségű berendezés, nem hozzá illő komponensekkel társítva, többnyire a nálánál rosszabb berendezések hibáit közvetíti a hallgatónak. Ezért én nem csupán egy készüléket ajánlok Önnek megvásárlásra, amihez az Ön feladata, hogy találjon olyan több-kevesebb sikerrel jól együttműködő komponenseket, amik együtt egy teljes reprodukáló láncot alkotnak. Amennyiben az általam preferált hangkarakter megnyerte tetszését, tanácsokkal tudom segíteni a teljes berendezése összeállításához. A koncepciómat alkalmazva, készülékeimet igyekeztem úgy megépíteni, hogy ne csak egymással működjenek jól, hanem más kiegyenlített karakterű készülékkel is. Természetesen a végeredmény összhangban van a kapcsolódó készülékek minőségével. Véleményem szerint berendezéseim minőségét a hozzájuk szükséges kiegészítők: kábelek, polcok, alátétek stb. is jelentősen befolyásolják. Ezért törekedtem egy olyan lehallgató rendszer létrehozására, amelynek minden eleme a lehetőségekhez mérten - alkalmas legyen a hanghordozón található információ legtökéletesebb visszaadására.

Minden korábbi és leendő ügyfelemnek kívánok sok zenehallgatással eltöltött kellemes pillanatot!

Krähling Zoltán